Адреса: м. Кременчук, вул. Лейтенанта Покладова, 3       E-mail: info@kr-osvita.gov.ua
 
 
Наші друзі
Английский в Кременчуге

У Кременчуці п'ять шкіл забезпечують інклюзивну освіту

 У Кременчуці п'ять шкіл забезпечують інклюзивну освіту
Цього року значно збільшилася кількість класів, які можуть відвідувати діти з особливими навчальними потребами
 
    22 класи відкрито з цього навчального року для дітей, що потребують інклюзивної освіти. Отримали можливість відвідувати школу й спілкуватися з однолітками 33 дитини.
Минулого року таких класів було 15, у них навчалося 24 дитини, розповідає Ольга Соколюк, методист із інклюзивного навчання Кременчуцького науково-методичного центру.
     "Із цього навчального року класи для дітей із особливими навчальними потребами відкриті в НВК №15, - розповідає Ольга Соколюк. Окрім того, традиційно працюють із програмами з інклюзивної освіти загальноосвітні школи №№12, 18, 19 та 20.
Навчальний процес забезпечується, відповідно до програм, затверджених Міністерством освіти та науки України, для дітей із слабким зором, із проблемами зі слухом, із опорно-рухомим апаратом, із затримкою психічного розвитку".
     За словами методиста, інклюзивне навчання - дуже важлива педагогічна робота, що допомагає дітям не замикатися в стінах квартири, а навпаки спілкуватися з однолітками, набувати навичок соціалізації.
     Тож у кожному навчальному закладі введено посаду асистента вчителя, що допомагає особливим дітям. Крім того, із цього навчального року місто отримало державну субвенцію в розмірі 541 тисячу 713 гривень для розвитку інклюзивного навчання - фінансову підтримку роботи педагогів, що займаються корекційною роботою, та на закупівлю навчального обладнання.
      У Кременчуці на базі школи-інтернату №21 працює міська психолого-медико-педагогічна консультація, до якої можуть звертатися батьки, що мають дітей із особливими потребами. 
    Окрім того, з минулого року започатковано роботу, що спрямована на розвиток творчих здібностей дітей із особливими потребами. На базі ЗОШ №12 було проведено Міський фестиваль майстер-класів "Відкрий світ і мрії по-новому", на який запрошували, як дітей із батьками, так і викладачів та майстрів із різних технік та видів мистецтва. Мета заходу - допомоги дітям із особливими потребами опанувати техніки прикладного мистецтва, співи, поробки тощо. Подібна робота буде продовжуватися, запевняє О.І.Соколюк. 
 
 
 
 
 
 
 
Категория: Новини
Календар новин
«    Січень 2018    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Ваша думка
Авторизація


Статистика

 
 
  Офіційний сайт департаменту освіти м. Кременчука © 2011-2016
Розробка сайту - StroimWeb