Адреса: м. Кременчук, вул. Лейтенанта Покладова, 3       E-mail: info@kr-osvita.gov.ua
 
 
Наші друзі

У Кременчуці розпочала роботу міжнародна науково-практична конференція, присвячена інклюзивній освіті

 У Кременчуці розпочала роботу міжнародна науково-практична конференція, присвячена інклюзивній освіті

Сьогодні, 21 квітня, в Кременчуці розпочала роботу ІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Модернізація змісту освіти в контексті полікультурного середовища та формування інклюзивної компетентності в сучасній школі».

 
Конференція відбувається в онлайн режимі. Окрім вітчизняних науковців, у її роботі беруть участь керівники освітніх закладів міста, педагоги, психологи, а також вперше – батьки вихованців дитячих дошкільних закладів. У роботі конференції взяли участь науковці зі Словаччини, Польщі, Латвії, Словенії, КНР та США. 
Із вітальним словом на правах організатора конференції до учасників звернувся доктор педагогічних наук, професор, керівник Департаменту освіти міста Кременчука Геннадій Москалик. Він відзначив важливість теми конференції, що має розглянути питання розвитку інклюзивної освіти, проблеми реабілітації учасників освітнього процесу з особливими освітніми потребами, розвиток інформаційно-комунікаційні технології як інструмент формування інклюзивних компетентностей тощо. 
Геннадій Москалик передав учасникам конференції вітання від міського голови м.Кременчука Віталія Малецького та заступника міського голови Ольги Усанової, що курирує питання освіти. 
У Кременчуці розпочала роботу міжнародна науково-практична конференція, присвячена інклюзивній освіті
Як підкреслив начальник Департаменту освіти міста, в Кременчуці створені умови для інклюзивної освіти й через багато років докладених зусиль та просвітницької роботи з батьками, вдалося налагодити освітній процес із залученням дітей із інвалідністю, з особливими освітніми потребами. Створюють умови для забезпечення справжньої рівності та доступності в питаннях отримання освітніх послуг. 
У роботі конференції взяла участь доктор юридичних наук, професор Віта Ковальська, керівник Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА. Вона підкреслила надзвичайну важливість на шляху до участі в європейській та світовій культурі будувати освітній процес на основі відкритого діалогу, без агресії та насильства. 
За словами Віти Ковальської, у Полтавській області комплексно підтримується розвиток інклюзивної освіти. На сьогодні створено 29 інклюзивно-ресурсних центрів, сайт для співпраці педагогів і батьків, підготовлено онлайн-курс про організацію інклюзивного навчання. 
Вітання від керівництва Національної Академії педагогічних наук України передав учасникам конференції дійсний член Академії педнаук України, заслужений діяч науки і техніки України, доктор технічних наук, професор, ректор Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського Михайло Загірняк.
Він підкреслив, що конференція відбувається в період двох важливих дат для Кременчука: 450-річну річницю заснування міста та 100-річчя відтоді, як з 15 вересня 1921 року почала в місті існувати де-факто вища освіта – були створені вищі учительські курси. «Дуже приємно, що вища освіта в місті почалася саме з педагогічної освіти, – відзначив М.Загірняк, – На жаль, розвиток вищої освіти був перерваний Другою світовою війною. Але це не завадило уже після війни відновити вищу школу на базі Кременчуцького політехнічного інституту» (правонаступником якого став КрНУ).  
На сьогодні Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського готує педагогічних працівників за трьома напрямками: інформатики, філології, фізичної культури й спорту. 
Ректор КрНУ, пообіцяв робити все, щоб підтримати учительську спільноту та подякував за співпрацю керівництву нашого міста, а також Департаменту освіти. Підкреслюючи важливість роботи учителів, ректор М.Загірняк нагадав вислів Бісмарка, що війни виграють не генерали, а вчителі. 
«Ми вдячні університету ім.Михайла Остроградського за підготовку кадрів, які на сьогодні працюють в освітніх закладах міста психологами, фізреабілітологами. Ми задоволені роботою цих фахівців і сподіваємося на подальшу співпрацю», - відзначив Геннадій Москалик. 
Також із вітальними промовами до учасників конференції звернулися інші гості-науковці, серед яких 4 академіки, 7 докторів педнаук, доктори та кандидати психологічних, біологічних та інших наук.
Нагадаємо: організаторами і учасниками конференції є: Департамент освіти Кременчуцької міської ради, Кременчуцький національний університет імені Михайла Остроградського, Ку «Кременчуцький центр професійного розвитку педагогічних працівників», Університет Матея Бела (Словаччина) Аньхойський університет м. Хефей (КНР) Університет співдружності Вірджинії м. Ричмонд (США) Університет в Любляні (Univera v Ljubljiani) (Словенія) Університет Turiba (Латвія).
Після урочистої частини конференція продовжить роботу в секціях. 
У Кременчуці розпочала роботу міжнародна науково-практична конференція, присвячена інклюзивній освіті

Категория: Новини
Календар новин
«    Травень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Ваша думка
Авторизація


Статистика

 
 
  Офіційний сайт департаменту освіти м. Кременчука © 2011-2016
Розробка сайту - StroimWeb