Адреса: м. Кременчук, вул. Лейтенанта Покладова, 3       E-mail: info@kr-osvita.gov.ua
 
 
Друзі сайту
Английский в Кременчуге

Інформація про стан освітянської галузі у м.Кременчуці

 Освіта є могутнім чинником розвитку духовної культури українського народу, утвердження авторитету України як суверенної, незалежної, демократичної, соціальної та правової держави. Перспективи розвитку освіти міста визначає програми перспективного розвитку «Освіта Кременчука» на 2012-2016 роки.

Передумовою створення умов для рівного доступу до якісної освіти у нашому місті є розв’язання комплексу проблем кадрового та матеріально-технічного забезпечення, формування мережі навчальних закладів та контингенту, оновлення змісту освіти, впровадження сучасних технологій навчання, вдосконалення управління освітою. Завдяки здійсненню довгострокового планування розвитку освітньої галузі міста створено таку мережу навчальних закладів, яка в основному задовольняє освітні потреби кожного мешканця відповідно до його інтересів.

   На даний час у нашому місті функціонує 47 дошкільних навчальних закладів, з них 46 – комунальної форми власності і 1 – приватний (ПАТ «Кременчуцький завод дорожніх машин»). Дошкільні заклади відвідують 10605 дітей.

   На базі ДНЗ працюють 66 груп з короткотривалим перебуванням дітей для підготовки їх до навчання у школі. Соціально – педагогічним патронатом охоплено 116 дітей, які не відвідують ДНЗ. На сьогодні різними формами дошкільної освіти охоплено 100% дітей дошкільного віку. В ДНЗ працюють 28 груп спеціального призначення для дітей з фізичними та психічними вадами здоров’я, функціонують 3 санаторні групи. В дошкільних навчальних закладах запроваджено альтернативну форму здобуття дошкільної освіти, таку, як залучення дітей за бажанням батьків до короткотривалого перебування в ДНЗ. На даний час

   Для задоволення в повному обсязі потреб населення в отриманні дошкільної освіти, в рамках проекту «Електронний дошкільний заклад» в управлінні освіти впроваджено електронну реєстрацію дітей для батьків, які бажають влаштувати дитину до дитячого садочка. Для зручності на офіційному веб – сайті управління освіти щомісяця розміщується інформація про наявність вільних місць у дошкільних закладах.

   19706 учнів здобувають освіту у 31 загальноосвітньому навчальному закладі, у т.ч. 3 ліцеях, 2 гімназіях, 1 колегіумі, 1 загальноосвітній школі – інтернаті, 2 спеціалізованих школах, 1 вечірній (змінній) школі.

   В дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах нашого міста працює сьогодні 4368 педагогічних працівників, у т. ч.: 201 учитель із званням «Вчитель – методист», 272 – «Старший учитель», 720 учителів мають вищу кваліфікаційну категорію. Праця 59 педагогічних працівників відзначена державою присвоєнням високого звання «Відмінник освіти України», 15 педагогів відзначені Почесними Знаками «Софії Русової» та «Василя Сухомлинського».

Одним із основних напрямків реалізації стратегічних завдань, що поставлені державою перед освітянами є зміцнення матеріально-технічної бази навчальних закладів, зокрема їх комп’ютеризація.

   На даний час діє єдина інформаційна система: управління освіти – міський методичний кабінет – загальноосвітні навчальні заклади - дошкільні заклади; сайт управління освіти та міського методичного кабінету. Всі бібліотеки шкіл забезпечені комп’ютерами, створено комп’ютерну систему обліку бібліотечних фондів. Значно активізувалася інноваційна та експериментальна діяльність загальноосвітніх навчальних закладів. Творчий потенціал педагогів ліцеів №4,11,30, колегіуму №25, СШ №10, ЗОШ №12 активно використовується у методичній роботі, вони є керівниками міських методичних об’єднань, творчих груп. На базі колегіуму №25, ліцеїв №4,30 діють міжшкільні профільні групи з економіки, математики, інформатики, та правознавства. Запровадження профільного навчання сприяє створенню кращих умов для диференціації навчально-виховного процесу, розвитку індивідуальних здібностей учнів, самоорганізації, самореалізації особистості, розширенню життєвої та соціальної компетентності старшокласників, зміни мотивів навчання, що мають бути зорієнтовані, перш за все, на подальший професійний вибір. Управління освіти спільно з методичним кабінетом проводять цілеспрямовану роботу по забезпеченню якості професійно-практичної підготовки педагогічних працівників.

   Управлінням освіти вирішувалися питання проведення ремонтних робіт, поліпшення стану матеріально – технічної бази їдалень та харчоблоків навчальних закладів. Значно поліпшено організацію харчування дітей в ДНЗ та ЗНЗ за єдиним двотижневим та щоденним меню, перехід в ЗНЗ на групову талонну систему обслуговування учнів, які харчуються за власні кошти.

   Важливою умовою для функціонування навчального закладу та організації навчально-виховного процесу є забезпечення належного рівня матеріально–технічної бази, достатнє бюджетне фінансування.

   У 2014 році в кабінетах та інших приміщеннях у ЗНЗ №19,20,29, ДНЗ №13, інші види ремонтних робіт виконано в ЗНЗ №4,5,16,19,21,25. Проведені капітальні ремонти у 12 навчальних закладах, у т.ч. виконаний повний або частковий ремонт покрівлі в ЗНЗ №11,24,25, ДНЗ №77, проведено повну або часткову заміну вікон у спортивній залі, навчальних кабінетах.

 

 

 
Календар новин
«    Грудень 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Ваша думка
Авторизація


Статистика

 
 
  Офіційний сайт департаменту освіти м. Кременчука © 2011-2016
Розробка сайту - StroimWeb